Як вибрати бойлер (водонагрівач) для дому

Аксесуари

З недавніх пір мешканці Запоріжжя змушені були перебудувати свої будинки на самостійну подачу гарячої води. Міськрада міста Запоріжжя ухвалила рішення відмовитися від централізованої подачі гарячої води. У зв’язку з цим постало питання про придбання водонагрівачів для власного комфорту.

Як вибрати водонагрівач
для Вашої оселі?
Как выбрать бойлер?

Існує кілька способів забезпечити своє житло автономним підігрівом води: газовий обігрівач (або, як кажуть, “газова колонка”), проточний або накопичувальний водонагрівач (бойлер).

 • Для того, щоб встановити газову колонку, потрібне отримання великої кількості дозволів від відповідних служб, до того ж не скрізь є можливість встановити такий обігрівач і з газом ситуація також нестабільна, на жаль, у сучасних реаліях українців.
 • Електричний проточний водонагрівач гріє воду тільки при використанні, коли Ви безпосередньо відкриваєте кран, але для використання такого приладу потрібна потужна проводка (до 20 кВт!). До того ж, часто такі обігрівачі б’ються струмом.
 • Найвигіднішим рішенням у такому разі стає бойлер – накопичувальний водонагрівач. Його використання не потребує великої кількості електроенергії, лише 1-2,5 кВт. До того ж на ринку представлений величезний асортимент бойлерів із різним об’ємом, дизайном та технічними характеристиками.

Як правильно вибрати та купити бойлер для Вашої оселі ми детально розберемо у цій статті.

Перш ніж приступити до вибору бойлера Вам потрібно визначити свої потреби: бюджет виділений на покупку, об’єм водонагрівача, тен (сухий або мокрий), вибрати місце, де буде розташовуватися, а також тип установки (горизонтально або вертикально).

 1. Ціна бойлера формується з кількох факторів: обсяг бака, форма, матеріали, тен (сухий або мокрий), функціональність та дизайн. Таким чином ціна водонагрівача стандартної форми з мокрим теном буде набагато нижче вартості плоского з сухим тіном.
 2. Об’єм водонагрівача варто вибрати виходячи з того, скільки людей буде користуватися гарячою водою. Таким чином для подружньої пари з двох осіб буде достатньо бойлера на 50 літрів, а ось для великої сім’ї, де більше чотирьох, знадобиться 100 літрів і вище. Хоча ми радимо вибирати об’єм бойлера “із запасом”, щоб уникнути очікування підігріву води. Тим більше, якщо планується використання гарячої води на кухню та у ванну.
 3. Тен – це нагрівальний елемент, який за допомогою електричного струму гріє воду. Просто кажучи, він виглядає як кип’ятильник. Він може бути один на бойлері або кілька. Їх поділяють на “сухі” та мокрі. Мокрий тен знаходиться у безпосередньому контакті з водою, що впливає на термін служби. Його основною перевагою є відносно низька ціна. “Сухий” тен міститься в додаткову трубку, яка захищає його від прямого контакту з водою і швидкого накопичення накипу. Бойлер із “сухим” тіном прослужить значно довше. Також у будь-якому сучасному бойлері використовується додатковий елемент – магнієвий анод. Він знаходиться всередині бака та виконує роль магніту для іржі та інших речовин, що виробляються в процесі експлуатації. При цьому сам магнієвий анод поступово руйнується і слід слідкувати за його станом. Для цього потрібна періодична його заміна приблизно раз на рік, щоб продовжити термін служби бойлера.
 4. Виходячи з місця, де Ви плануєте встановлювати бойлер, ми зможемо визначитися із формою. Водонагрівачі бувають чотирьох форм: циліндричний, слим, плоский та квадратний. Кожна форма займає певні габарити. Якщо у Вас достатньо місця Ви зможете вибрати будь-яку форму, заощадивши при цьому бюджет. Але бувають випадки коли стандартна (циліндрична) форма просто не проходить за габаритами, тоді доводиться підбирати водонагрівач, який “пройде”.
 5. Деякі моделі водонагрівачів мають універсальну установку (горизонтально чи вертикально). Це дозволяє монтувати бойлер із максимальною економією місця.
 6. Матеріал бака: емальована сталь або нержавіюча сталь. Внутрішній бак – основна частина будь-якого бойлера. Саме від якості бака переважно залежить термін служби бойлера. До того ж, це єдина деталь, яка не підлягає ремонту у разі її поломки. Ємності зроблені з нержавіючої сталі викликають більше довіри у споживачів, оскільки не схильні до корозії. Єдиним мінусом такого бака є утворення іржі на звареному шві. Баки з емальованої сталі нічим не поступаються попереднім, так як виробники часто додають до їх складу домішки титану, кобальту, цирконію та ін., які надають матеріалу властивості нержавіючої сталі. При цьому товщина бака з будь-якого матеріалу повинна бути не менше 2мм, це забезпечить можливість довше зберігати гарячу воду і уникнути протікання бака з часом.

Давайте розглянемо основні плюси та мінуси купити накопичувальний водонагрівач (бойлер).

Плюси:

 • Доступна вартість та широкий асортимент
 • Різні варіанти встановлення
 • Великі обсяги гарячої води
 • Мінімальні енерговитрати
 • Можливість користуватися гарячою водою одночасно в кількох точках (кухня, ванна та ін.)

Мінуси:

 • Габаритні, необхідно виділити місце для його встановлення
 • При зберіганні води, втрати можуть досягати %
 • Необхідно знайти фахівців, які встановлять бойлер

Порівнявши всі “за та проти” ми сміливо можемо зробити висновок, що переваг у бойлера значно більше. Від себе хочемо додати, що наші фахівці допоможуть підібрати Вам відповідний варіант, виходячи з Ваших потреб!

Майстри компанії Віконда-Запоріжжя також зможуть встановити бойлер “під ключ”. Вам не доведеться шукати окремо електрика та сантехніка, щоб встановити бойлер. Також ми безкоштовно доставимо бойлер до Вас додому, незалежно від того, купили Ви його з установкою або без.

майстри Віконда

Переваги монтажу від Віконда-Запоріжжя:

 • проводимо харчування від лічильника або від найближчої розподільчої коробки проводом необхідного перерізу обов’язково в кабель каналі.
 • підключаємо бойлер через автомат у настановній коробці
 • щоб унеможливити пожежі пов’язані із замиканням
 • підключаємо воду з металевих труб не знімаючи лічильники
 • щоб виключити Ваші витрати на перевірку та походи у водоканал.
 • монтуємо крани для того, щоб можна було перекрити воду в бойлері на випадок довгострокової поїздки
 • кріпимо на сертифіковані перевірені дюбелі з гаками
 • використовуючи тільки якісні комплектуючі, компанія Віконда-Запоріжжя дає 5 років гарантії на монтаж бойлерів.
 • тільки у компанії Віконда Ви можете сплатити залишок за бойлер та його монтаж при доставці не виходячи з дому карткою через мобільний термінал

Підведемо підсумки. Вибрати водонагрівач для Вашої оселі справа не проста і вимагає деяких знань. Але трохи розібравшись у цій темі Ви зможете купити бойлер, який прослужить Вам не один рік і повністю закриватиме потреби в гарячій воді.

Якщо у Вас все ще залишилися питання або Ви хочете отримати детальнішу консультацію – Ви можете звернутися до наших менеджерів. Ми будемо раді допомогти Вам визначитись із вибором!

  Наверх